ثبت شرکت در آلمان

موضوعات


صفحات

ثبت شرکت در آلمان

وقتی بحث به ثبت یک شرکت در خارج از ایران می رسد، قوانین و شرایط و ضوابطی مطرح می شوند که در ایران مطرح نبودند. طبیعتاً، یک سری قواعد و قوانین در هر کشوری وجود دارند که کار شما را ممکن است سخت کنند. پس لازم از پیش از اقدام به ایجاد یک بیزنس و تاسیس یک شرکت در کشوری دیگر، ابتدا قوانین کار و قوانین حقوقی آن کشور را مطالعه کنید.

دربارۀ آلمان نیز چنین قضیه ای صدق می کند. شما برای ثبت شرکت در آلمان، ابتدا باید نگاهی به انواع شرکت و شرایط هر کدام از آنها در آلمان بیاندازید.

ثبت انواع شرکت در آلمان:

  • تضامنی و مشارکتی
  • سهامی
  • شعبه

پیش نیاز های قانونی ثبت شرکت در آلمان

برای آغاز کار در آلمان به عنوان یک شرکت، کارفرما ابتدا باید خود را برای دو نوع ثبت مالیاتی آماده کند که شامل مالیات تجاری Gewerbesteuer و همچنین ثبت مالیاتی در اداره مالیات منطقه Finanzamt هست.

همچنین شما باید از طریق یک نوتار یا یک محضردار رسمی‌ در آلمان که حقوقدان عالی‌ رتبه در آلمان هست، شرکت خود را در دادگاه محلی ثبت کنید. برای این کار شما باید اقامت آلمان را اخذ نمایید.

 

پروسه ثبت شرکت در آلمان 

در فرآیند تاسیس کسب و کار در آلمان، شرکت شما باید در اداره بازرگانی محلی، یعنی Gewerbeamt ثبت شود. برای اینکار مدارک زیر مورد نیاز خواهند بود:

  • کارت شناسایی Personalausweis یا پاسپورت دارای اعتبار
  • اقامت آلمان
  • اجازه کار

جهت کسب اطلاع از جزئیات کامل ثبت شرکت در آلمان، بر روی یکی از لینک های این مقاله کلیک کنید.
درباره نویسنده:

وایز بیزنس گروپ

وایز بیزنس گروپ، راهنمای گام به گام شما در ایجاد کسب و کار در آلمان، ثبت شرکت در آلمان، اخذ اقامت دائم آلمان، کارآفرینی و سرمایه گذاری در آلمان می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر، به سایت فارسی وایز بیزنس گروپ www.lifeingermany.ir سر بزنید.


توجه:

سایت دایرکتوری مقالات، متعلق به شماست. مطالب موجود در سایت، توسط کاربران نوشته می شوند، و توسط تیم ادیتور سایت بررسی و سپس منتشر می شوند. شما می توانید با چاپ مقاله در این سایت، بطور رایگان مقاله خود را در اختیار مخاطبان خود قرار داده و حتی برای سایت خود بک لینک رایگان بگیرید.


نظرات